Entry List
Thursday
16
entries
Emergency Services
1
entry
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
HF
Henry Fontaine | EMS (4) | Webster, MA |
Race Administration
1
entry
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
Race Admin. (4) | Upton, MA |
Registration
4
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
LC
Linda Capullo | Registrar (4) | Norwich, CT |
PD
Peg Dowd | Registrar (4) | Fort Scott, KS |
LH
Lynne Hanushek | Registrar (4) | Mullica Hill, NJ |
tR
terry Roberts | Registrar (4) | Farmington, CT |
Scrutineering & Technical Inspection
5
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
SB
Salvatore Baisley | Tech (4) | Delanson, NY |
EC
Ed Capullo | Tech (4) | Norwich, CT |
SD
Scott Dowd | Tech (4) | Fort Scott, KS |
Tech (4) | Poughkeepsie, NY | |
Tech (4) | Averill Park, NY |
Stewarding
3
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
Steward (4) | Middletown, CT | |
TH
Terry Hanushek | Steward (4) | Mullica Hill, NJ |
Steward (4) | West Creek, NJ |
Timing & Scoring
2
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
T & S (4) | Holbrook, MA | |
T & S (4) | Holbrook, MA |
Friday
36
entries
Emergency Services
1
entry
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
HF
Henry Fontaine | EMS (5) | Webster, MA |
Flagging & Communications
9
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
F&C (5) | Wynantskill, NY | |
LG
Louis Giallanella | F&C (5) | Parsippany, NJ |
DH
Dave Hottle | F&C (5) | Gouldsboro, ME |
F&C (5) | New Britain, CT | |
F&C (5) | Brookline, NH | |
F&C (5) | New Milford, CT | |
RP
Richard Pullman | F&C (5) | Huntington , NY |
F&C (5) | Slingerlands, NY | |
F&C (5) | South Burlington, VT |
Grid
3
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
SC
Sydnia Czarnecki | Grid (5) | Gouldsboro, ME |
Grid (5) | Danbury, CT | |
KP
Karen Petersen | Grid (5) | West Hartford, CT |
Pits
3
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
EC
Ed Capullo | Pits (5) | Norwich, CT |
Pits (5) | Latham, NY | |
DR
Donnie Roberts | Pits (5) | Bondsville, MA |
Race Administration
2
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
Race Admin. (5) | Needham, MA | |
Race Admin. (5) | Upton, MA |
Registration
4
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
LC
Linda Capullo | Registrar (5) | Norwich, CT |
PD
Peg Dowd | Registrar (5) | Fort Scott, KS |
LH
Lynne Hanushek | Registrar (5) | Mullica Hill, NJ |
tR
terry Roberts | Registrar (5) | Farmington, CT |
Scrutineering & Technical Inspection
4
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
SB
Salvatore Baisley | Tech (5) | Delanson, NY |
SD
Scott Dowd | Tech (5) | Fort Scott, KS |
Tech (5) | Poughkeepsie, NY | |
Tech (5) | Averill Park, NY |
Sound Control
1
entry
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
Sound (5) | East Haven, CT |
Starters
1
entry
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
Starters (5) | Suffield, CT |
Stewarding
5
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
Steward (5) | Middletown, CT | |
KC
Kenneth P Capel | Steward (5) | Red Hook, NY |
TH
Terry Hanushek | Steward (5) | Mullica Hill, NJ |
Steward (5) | West Creek, NJ | |
Steward (5) | New Britain, CT |
Timing & Scoring
3
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
T & S (5) | Holbrook, MA | |
CM
Connie McIntyre | T & S (5) | Uncasville, CT |
T & S (5) | Holbrook, MA |
Saturday
38
entries
Emergency Services
1
entry
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
HF
Henry Fontaine | EMS (6) | Webster, MA |
Flagging & Communications
13
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
F&C (6) | Wynantskill, NY | |
JB
James Bottomley | F&C (6) | Poughkeepsie, NY |
CG
Carolyn Galica | F&C (6) | Warren, Ma |
LG
Louis Giallanella | F&C (6) | Parsippany, NJ |
DH
Dave Hottle | F&C (6) | Gouldsboro, ME |
F&C (6) | Winsted, CT | |
F&C (6) | New Britain, CT | |
F&C (6) | Brookline, NH | |
F&C (6) | New Milford, CT | |
JN
Joshua Neumann | F&C (6) | Farmington, CT |
RP
Richard Pullman | F&C (6) | Huntington , NY |
F&C (6) | Slingerlands, NY | |
F&C (6) | South Burlington, VT |
Grid
3
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
SC
Sydnia Czarnecki | Grid (6) | Gouldsboro, ME |
Grid (6) | Danbury, CT | |
KP
Karen Petersen | Grid (6) | West Hartford, CT |
Pits
2
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
EC
Ed Capullo | Pits (6) | Norwich, CT |
DR
Donnie Roberts | Pits (6) | Bondsville, MA |
Race Administration
2
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
Race Admin. (6) | Needham, MA | |
Race Admin. (6) | Upton, MA |
Registration
4
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
LC
Linda Capullo | Registrar (6) | Norwich, CT |
PD
Peg Dowd | Registrar (6) | Fort Scott, KS |
LH
Lynne Hanushek | Registrar (6) | Mullica Hill, NJ |
tR
terry Roberts | Registrar (6) | Farmington, CT |
Scrutineering & Technical Inspection
4
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
SB
Salvatore Baisley | Tech (6) | Delanson, NY |
SD
Scott Dowd | Tech (6) | Fort Scott, KS |
Tech (6) | Poughkeepsie, NY | |
Tech (6) | Averill Park, NY |
Starters
1
entry
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
Starters (6) | Suffield, CT |
Stewarding
5
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
Steward (6) | Middletown, CT | |
KC
Kenneth P Capel | Steward (6) | Red Hook, NY |
TH
Terry Hanushek | Steward (6) | Mullica Hill, NJ |
Steward (6) | West Creek, NJ | |
Steward (6) | New Britain, CT |
Timing & Scoring
3
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
T & S (6) | Holbrook, MA | |
CM
Connie McIntyre | T & S (6) | Uncasville, CT |
T & S (6) | Holbrook, MA |